AKNĖS NAIKINIMAS

Mano klienčių patirtys ir atvejai

Kai gimsta kūdikis,

jis į pasaulį ateina skaistus, švytintis, kupinas gyvybės bei jėgų pažinti kaskart vis naujus gyvenimo potyrius. Skambią frazę „tavo veidas it kūdikio oda“ norėtų išgirsti bemaž kiekviena, lyg tai būtų pasakyta apie ją.

Gydydamasis aknę savarankiškai namuose, dažniausiai pasidarai sau meškos paslaugą.

Kaip pasakojo mano gera bičiulė, norėdama sutaupyti laiko bei finansų, nutarė spuogus gydytis pati. Pasiklausiusi, ką močiutė sakė, prisiskaičiusi NETINKAMOS informacijos internete, nusprendė veido uždegimus slopinti ramunėlių bei medetkų antpilu. Žinoma, neįvertinusi savo uždegiminio proceso, nes tam trūksta profesionalumo, situacija kur kas pablogėjo. Spuogai pradėjo plisti kaip kokie nelabieji raupsai, nes išspaudus vieną spuogą šalia išdygdavo kitas, trečias ir taip įvyksta grandininė reakcija. Maža to, dabar vargsta ne tik su kankinamais spuogais, bet ir po jų likusiais randais. Randas susidaro dėl uždegimo metu vykstančio pažeidimo. Plauko riebaliniame maišelyje dėl propionibacterium acnes kolonizacijos vyksta uždegimas. Tad kaip jau ir minėjau pradžioje, tikėdamasi sutaupyti daugiau laiko sau – bėgo nuo vilko, užbėgo ant meškos.

 Kas geriau, vargti ilgą laiką su padariniais? Ar skirti šiek tiek laiko SAU?

Šis retorinis klausimas zvimbia kone kiekvienai moteriai, kuri, žinoma, turi aknę kankinančių problemų. Apie spuogų gydymą ir jų netinkamą priežiūrą mes jau kalbėjome, tačiau nepaminėjome, jog viena bėda po vieną nevaikšto. Kitas moters siaubūnas – tai pigmentinės dėmės! Man pigmentinės dėmės veido srityje atsirado dėl spuogų spaudimo, trynimo ir, be abejo, naudodama netinkamus produktus, kremus. Išbandžiau ne vieną liaudišką metodą. Pavyzdžiui, citrinų, greipfrutų sultys. Visuose citrusiniuose vaisiuose yra rūgšties, kuri balina odą. Galite patrinti išspaustomis sultimis veidą arba užsidėti griežinėlių ant veido ir kelias minutes palaikyti. Ką jūs manote? Gal vos vos ir pamačiau teigiamą rezultatą, bet vis tiek žiūrėdama į veidrodį nejaučiau malonumo. O mane išgelbėjo tik vienas mano draugės skambutis (aš tik dabar tai supratau), ji pasiūlė apsilankyti pas kosmetologą specialistą… Šiandien aš galiu pasakyti nuoširdų AČIŪ savo draugei bei specialistui, patekusi į geras rankas.

Jau nuo neatmenamų laikų buvo žinoma ir patariama,

jog aknę gydyti reikia spiritu. Tačiau tai dar vienas mitas! Jūsų didžiam nusivylimui sugriausiu šį įsisenėjusį mitą ir kovą su spuogais. Mano galva, nerasime žmogaus, kuris nebūtų bent ausies krašteliu girdėjęs liaudyje paplitusį metodą – 2 proc. salicilio spiritą sudrėkinti ant vatos tamponėlio ir juo pavilgyti spuogą. Skamba gal ir drastiškai… Tačiau kiek mūsų žino, kad tokie eksperimentai su oda gali baigtis liūdnai ir turėti negrįžtamų padarinių? Jeigu paklaustumėte bet kurio specialisto, ar spiritas yra tinkama priemonė odos higienai – tikrai sulauktumėte neigiamo atsakymo. Ir ne veltui, nes spiritas dažniausiai naudojamas kaip antiseptikas žaizdoms gydyti. Ypač riebiai, spuoguotai veido odai valyti jis visai netinkamas, nes per daug išsausina odą. Taip riebalinių liaukų veikla dar labiau suaktyvėja, pastebimas uždarų ir atvirų komedonų, pūlinėlių formavimosi suaktyvėjimas.

Neleiskite akims Jūsų apgauti, kai perskaitote dienos frazę

soliariumas gali išgydyti spuogus.“ Tarsi sparnuotoji frazė būtų tokia įtikinama ir paprasta, jog visi imtumėme ir patikėtumėme skleidžiama dezinformacija ar paprasčiausiai reklamos triuku. Pirma, net mokslininkai nėra ištyrę, kad soliariumas galėtų turėti teigiamą poveikį aknės pažeistai odai. Antra, oda gavusi ultravioletinių spindulių įgauna šiek tiek rusvą atspalvį ir taip atrodo, kad oda tampa lygesnė, gražesnė, bet pavojus slypi kur kas giliau. Dažnai esančios raudonos spalvos dėmelės išties tampa rudesnės ir po to kaip tik atsiranda hiperpigmentacija. Trečia, soliariumas odai daro labai daug žalos ir jokios gydomosios funkcijos tikrai neatlieka. Nori būti reklamos auka – BŪK, bet aš renkuosi patikimą būdą savo odai ir sveikatai.

Netinkama veido priežiūra, prasti mitybos įpročiai,

aplinkos užterštumas, stresas ir daugelis kitų faktorių gali lemti spuogų atsiradimą. Jau ankstyvojoje paauglystėje vis dažniau pradeda varginti aknė. Kaskart išvydę nepageidaujamą objektą ant savo veido, mes kaskart įdarbiname mikliuosius pirštukus ir mėginame pašalinti tai, kas mus erzina ir estetiškai neatrodo patraukliai. Atsiradus spuogams, imtis savarankiškų gydymo metodų specialistai nepataria. Juk dažniausiai žmonės spaudo pūlinukus, todėl liga tik dar labiau paūmėja. Klausiate, tai ką daryti? Atsakau, kokio velnio žmonės kiša nagus ten, kur jų nereikia? Iškilus bėdai, jau nebelieka nieko kito, kaip tik kreiptis į specialistą kosmetologą, kuris pirmiausia padės išsiaiškinti odos sutrikimą ir skirs reikiamą gydymą. Gal tai bus profesionalus veido valymas, gal tai – rūgštiniai pylingai, o gal – elektroporacija su mezoterapiniais kokteiliais ar kt. Kad ir ką specialistas jums pasiūlytų, turite vieno nepamiršti – tai nuoseklus ir kruopštus dviejų žmonių darbas, norėdami pasiekti geriausio rezultato!

Bene dažniausiai viešai eskaluojama nuomonė

išgirstama dvejopai: ar pieno produktai turi įtakos spuogų atsiradimui? Vieni mokslininkai teigia, kad maistas neturi visiškai nieko bendro spuogų susidarymui, kiti, priešingai, atlieka įvairiausių tyrimų ir drąsiai teigia, jog atradę stiprų ryšį tarp maisto ir spuogų. Jeigu primintumėme, kad šokoladas – ne tik sielos afrodiziakas, bet jau ir seniai išteisintas, kaip neturintis jokios tiesioginės įtakos mūsų odai, tai pieno produktai ir aukštą glikemijos indeksą turintys maisto produktai kuo toliau, tuo vis labiau ir labiau sulaukia kritikos dėl galimos įtakos spuogų susidarymui. Taigi, mielosios mano, palieku šią teisę spręsti Jums. O gal tiesiog pasidalinti informacija su specialistu.

Arbatmedžio aliejus – puiki antibakterinė priemonė

nuo spuogų. Taip teigdavo senoliai, taip teigia tarsi ir mokslas. Daugelis jau yra įsitikinę, kad būtent šis eterinis aliejus yra pats efektyviausias kovojant su aknę sukeliančiomis bakterijomis. Arbatmedžio skleidžiamosios savybės padeda nuraminti veido odą, sumažinti paraudimą. Citrinžolių eterinis aliejus – puiki antibakterinė priemonė taip pat gydyti lengvąją aknės formą. Tinka riebiai odai, sureguliuoja natūralią odos drėgmę, pasižymi antimikrobiniu poveikiu. Rozmarinų eterinis aliejus – ramina odą, mažina odos riebumą, gerina kraujotaką. Išbandę šiuos natūralius gydymo metodus nepamirškite tik vieno  – įsisenėjusios aknės ligos – neišgydys (puikiai žinau iš savo gyvenimiškos patirties). Palaikysite harmoniją, o gydymo sprendimo teks vis tik ieškoti ar kreiptis į specialistą.

Frazė skamba kaip iš fantastinio filmo – dantų pasta gydo

spuogų atsiradimą. Esu girdėjusi ne kartą gyvą pasakojimą, kai iškilus spuogui, moterys ant jo tepa dantų pastą, bet kiek iš tų moterų žino, kad dauguma dermatologų ir šios srities specialistų to daryti nerekomenduoja. Visų pirma, užtepus dantų pastos ant spuogo, toje vietoje gali likti paraudimas ir sudirginta oda, kuri kankins daug ilgiau, nė pats spuogas būtų išnykęs natūraliai. Daugelis klysta manydami, kad spuogus džiovina dantų pastos sudėtyje esanti soda, deja, joje esantis Sodium Lauryl Sulfate pasižymi komedogeniniu poveikiu, todėl, gydydami spuogus, galime pridaryti daugiau žalos nei naudos. Kartą paklausiau gerbiamo stomatologo nuomonės apie šią problemą, tai nė nemirktelėjęs pridūrė: Kiekviena priemonė turi būti naudojama pagal paskirtį. Dantų pasta turi būti naudojama dantų valymui, o ne spuogų gydymui. Spuogų gydymui yra puikių gydomosios kosmetikos priemonių.

Tave kankina spuogai?

Pati opiausia ir nemaloniausia odos problema, todėl informacijos apie tai, kaip juos išnaikinti, yra be galo daug. Cheminiai preparatai ar vaistinėje pirkti skirtingi tepalai? Tai labai rizikinga ir bemaž plonytė linija tarp antibakterinių preparatų – bakterijos prie jo pripranta ir vėliau nustoja reaguoti. Kaip sakoma, viena bėda po vieną nevaikšto. Nelaimei, nusipirksite per daug stiprų rūgštinį gelį ar tepalą – oda pradės pleiskanoti bei šerpetoti. Neiššvaistę per daug laiko nebūtiems dalykams, geriau iškart kreipkitės į patikimą dermatologą, kuris gebės nustatyti jūsų odos tipą ir analizuos reakcijas į preparatus, o esant reikalui – skirs patį tinkamiausią gydymą.

Nuo aknės odos ligos veiksmingai gydomasi

ir negyvosios jūros purvu bei druska. Produktai plačiai naudojami tiek organinės kilmės kaukėms, tiek pylingams gaminti. Negyvosios jūros produktuose gausu įvairių odą gydančių ir puoselėjančių mineralų bei kitų mikroelementų. Itin tinkama negyvoms, suragėjusioms odos ląstelėms šalinti, įvairiems uždegimams gydyti. Tad gydyti aknę natūraliomis priemonėmis – tai vienas iš patraukliausių būdų išbristi iš užburto rato. Kadangi aknė yra sudėtinga ir sunkiai pasiduodanti gydymuisi liga, dermatologai bei grožio specialistai neišskiria kažkokio vieno unikalaus jos gydymo būdo, nes sukeliančios priežastys begal individualios. Tad tai, kas tinka MAN, nebūtinai padės ir kitam kenčiančiam nuo šios ligos.

Aknes ir spuogu naikinimas Klaipedoje

 

Nesidrovėkite kreiptis pagalbos ir konsultacijos.

Teirautis Klaipėdoje tel. 868770119

Didžioji Vandens g. 18 Klaipėdoje

Taip pat mano mielosios, už komentarą paliktą po šiuo straipsniu  suteikiama 30% nuolaida, betkuriai Jūsų pasirinktai procedūrai. Atsiūsime nuolaidos kuponą privačia žinute El paštu. 

Daugiau galimybių gauti nuolaidų žiūrėkite šioje nuorodoje.

 

Leave a comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

2 komentarai “AKNĖS NAIKINIMAS”