GROŽĮ SPINDĖK VISA SAVO ESYBE

Mylėk save šiandien

Akne, spuogai, randu salinimas Klaipedoje

           „Dvidešimties metų moteris turi tokį veidą, kokiu ją apdovanojo gamta, trisdešimties – veidą, kurį ji sukūrė pati, keturiasdešimties – veidą, kokio ji nusipelnė“

– kalbėjo Coco „Chanel“ imperijos įkūrėja  ir, beje, sakė tiesą.

Iki pat šių dienų garsus jos vardas, simbolizuojantis neblėstančią mados imperiją, amžinąjį stilių, tobulą kvepalų aromatą ir šiuolaikinę moterį, kuri nebijo imti gyvenimo vairo į savas rankas, puoselėti moters kulto grožį ir spindėti visa savo esybe.

        Gyvenimas be spindinčios sveikos odos ir kerinčios šypsenos  neskatina moterims pasitikėjimo savimi jausmo ir nenesubrandina jos pilnavertį pasaulį, kuris kaskart nusidažo vis niūresnėmis spalvomis kai veidrodis atspindi raudonus taškelius tavo veide. Ir tai tik kelio pradžia, neskatinanti teigiamą mąstymą bei norą mėgautis viešais malonumais su draugais vakarėliuose kur renkasi kiti nuostabiai atrodantys vyrukai. Rūpintis pačiu savimi yra mūsų pareiga ir kas kitas tai turėtų už mus padaryti?  Ir tik  suvokusi tai supranti, kad reikia keistis ir  kada geriausia tai pradėti jei ne dabar?

         Ar dažnai susimąstome ir patys savęs paklausiame, ar pakankamai laiko skiriu SAU?  Pasaulio mados kūrėja Coco Chanel teigia: „Rūpinimasis savimi turi prasidėti nuo šiandien ir iš širdies, antraip jokia kosmetika nepadės.“ Juk praėjęs laikas jau nebesugrįš, o metai nenuvaldomai skriete skrieja vis pirmyn ir pirmyn.

        Ne paslaptis, kad švytinti, sveika veido oda – tai mūsų vizitinė kortelė. Jeigu Dievas sukūrė vyrą ir moterį – tai gamta pasiryžusi atskleisti gėrį ir grožį. Idealus grožis, žaviausia išvaizda nieko neverta, jeigu tuo nesižavi niekas. Tačiau ką daryti, jeigu mus „puola“ aknė? (Kitaip dar vadinami spuogai).

 

    Aknė (mediciniškai vadinama acne vulgaris) – tai lėtinė, uždegiminė odos liga, kurią sukelia labai daug skirtingų faktorių, pavyzdžiui, odos riebalinių liaukų sutrikimai, hormoniniai pokyčiai, įvairios bakterijos, netinkamai pasirinkta kosmetika. Neretai klaidingai manoma, kad tai būdinga tik paaugliams, tačiau išties gali pasireikšti ir vyresniame amžiuje. Maža to, ši odos liga gali apimti įvairias kūno vietas, kur gausu riebalinių liaukų. Negana to, dažnai kartu su akne pasireiškia ir psichologinės problemos: kompleksai dėl spuogų, nevisavertiškumo jausmas, vienu žodžiu, gėda, baimė.  Aknė nėra pavojinga, tačiau gali palikti randus, pasekmes visam gyvenimui.

           Nuo mūsų senolių laikų medicina sparčiais žingsniais yra pažengusi į priekį. Natūralios aknės gydymo priemonės – sveikintina. Kaip byloja liaudies išmintis, ąžuolas – nuo seno gerbiamas ir gydomųjų savybių turintis medis. Tad liaudiškuose receptuose siūloma naudoti ąžuolo žievės nuovirą, kuris slopina uždegimus ir veikia kaip antiseptikas. Taip pat ramunėlių ar medetkų antpilu. Tačiau šios natūralios priemonės gali įveikti tik lengvąją aknės formą.

           Ką daryti, jeigu liga sparčiai paūmėjusi? Kaip ir kiekvieną ligą, aknę galima ir būtina gydyti specialiais vaistais, specialiomis priemonėmis. Savigyda jau geriau neužsiimti, nes netinkamas gydymo metodas gali pridaryti daugiau žalos, negu atnešti naudos. Netinkamai išspaustas spuogas palieka rando žymę, kuris, deja, jau greičiausiai neišnyks. Geriausia, ką mes galime padaryti – tinkamu laiku kreiptis į specialistą, kuris suteiks naudingų ir reikalingų žinių būtent tavo (veido) odai. Kosmetologas padės kovoti su šia problema visomis įmanomomis priemonėmis. Tik vienas BET, jeigu sąžiningai ir kantriai laikysitės specialisto duotų nurodymų.

Leave a comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *