KAS YRA RETINOLIS? KAIP JIS VEIKIA ODĄ?

https://ashtar.lt/ Kaip atsikratyti raukšlių veide, procedūros Klaipėdoje Ashtar grožio salonas cheminis pilingas

Retinolis, kaip jokia kita medžiaga, stipriai stimuliuoja kolageno gamybą, epidermis tampa lygesnis, poros mažesnės, raukšlės sumažėja arba išnyksta.  Tuo tarpu dermis tvirtėja, tampa storesnis, pagaminama daugiau kolageno skaidulų.

Retinolis – tai gyvulinės kilmės A vitamino forma, vienintelė medžiaga, galinti veikti kolageną trejopai:

  • ATSTATO – per laiką UV spindulių padarytą žalą kolageno skaiduloms.
  • STIMULIUOJA – naujų kolageno skaidulų susidarymą.
  • APSAUGO – slopina kolagenazės procesą, reguliuoja pakitusį melanocitų aktyvumą, todėl nyksta odos pigmentinės dėmės, taip pat stimuliuoja epidermio keratinocitų proliferaciją – skatinamas odos atsinaujinimas.

 

Retinolis (dar žinomas tretinoino pavadinimu) veikia per odoje esančius retinoidų receptorius. Tai labai efektyvi priemonė esant sunkiai gydomiems spuogams, pigmentacijoms, bei jau susiformavusioms raukšlėms. Retinolis dėl savo efektyvaus poveikio dar yra vadinamas “jaunystės eleksyru”.  Jis stimuliuoja ląstelių dalijimosi prosesus, spartina odos ląstelių kaitą, tai sąlygoja besiformuojančių spuogų pašalinimą.  Taipogi įtakoja ląstelių populiacijos augimą, baltymų sintezę, tame tarpe ir kolageno bei elastino, reguliuoja riebalų gamybą odoje. Stabdo enzimų ardančių kolageną ir elastiną veikimą.

 

KAIP NAUDOTI PRIEMONES SU RETINOLIU?

Tik pradėjus naAshtar.lt Klaipėdoje Veido valymas ir grožio procedūros sausai veido odai atgaivinti ir drėkintiudoti retinolius, odą reikia „retinizuoti“, kitaip sakant – pripratinti prie tretinoino poveikio ir tik tada didinti naudojimo dažnį kol oda pripras prie retinolio.
Geriausia pradėti naudoti kas antrą dieną, pradedant nuo mažiausios koncentracijos. Koncentraciją didinti palaipsniui. Pvz.: pradėti nuo 0,15 % koncentracijos kas antrą vakarą, už savaitės ar dviejų galima tepti kiekvieną vakarą,
taip vartoti mažiausia tris mėnesius. Jei tokiu būdu pasiekėme norimo rezultato, tai toliau ir vartoti šios koncentracijos priemonę. Jei rezultatas mūsų netenkina, po trijų mėnesių galima padidinti koncentraciją iki 0,25 % ir vėl vartoti kas antrą vakarą vieną – dvi savaites, ir tik paskui kiekvieną vakarą tris mėnesius. Tokiu būdu galima prieiti prie 0,5 % koncentracijos ir net 1 % koncentracijos, bet pastarųjų koncentracijų produktus naudoti tik paskyrus specialistui ir su jo kontrole. Retinoidus vartoti reikėtų tik vakarais prieš miegą, kadangi retinolis sąveikauja su UV spinduliais ir praranda savo efektyvumą.
Dar geresnių rezultatų pasieksite, jei reguliariai atliksite cheminius odos pilingus, kurių metu bus naudojamas retinolis.
Tai naujas ir labai efektyvus metodas pagerinti odos būklę absoliučiai visais aspektais: panaikinti spuogus, hiperpigmentaciją, jau esamas ir besiformuojančias raukšles.
Grožio ir estetikos centre ASHTAR Klaipėdoje, atliekami patys inovatiškiausi ir aukščiausios kokybės SESDERMA kompanijos cheminiai odos pilingai. Taip pat galėsite įsigyti ir SESDERMA kompanijos namų linijos produktų su retinoliu ir kitų dermatologinių veido odos priežiūros priemonių.

 

KOKIŲ REZULTATŲ TIKĖTIS?

Pažeistos odos akivaizdžius teigiamus pokyčius pamatysite maždaug po šešių mėnesiu reguliaraus vartojimo. Nors pirmi matomi pokyčiai prasideda jau po pirmųjų kelių savaičių, o jei atliksite profesionalų cheminį odos šveitimą salone, rezultatas jau bus pastebimas iškart po procedūros. Tiesa, kadangi, odai reikia laiko, kad priprastų prie šio produkto, pirmieji pokyčiai gali net suklaidinti, ar sukelti abejonių dėl retinolio naudojimo. Vietomis oda gali išsausėti, pašerpetoti, parausti. Toliau vartojant, per artimiausią pusmetį rezultatas vis gerės ir gerės. Paskui bus tiesiog palaikoma sveika odos būklė ir apsaugoma nuo galimo neigiamo aplinkos poveikio, taip pat ir senėjimo proceso.
Žmonės, kurie vartoja tretinoiną jau daug metų, teigia, kad jų oda atrodo geriau, nei prieš 10 metų, kai jie dar nevartojo retinoidų.

 

AR BŪTINA SAUGOTIS SAULĖS?

Naudojant retinolius būtina vengti tiesioginių saulės spindulių, tretinoinas skatina odos sluoksnių kaitą, tad jo veikiama oda tampa labiau pažeidžiama UV spindulių nei įprastai.
Ruošiantis būti saulėje ilgesnį laiką būtina naudoti apsauginį kremą ne žemesnio SPF kaip SPF 30. Būtina vengti sąmoningo įdegio, juk tikslas – panaikinti foto senėjimo padarinius?

Neštumo metu ir žindymo laikotarpiu retinolio produktų vartoti NEGALIMA!

 

KODĖL VERTA NAUDOTI PRIEMONES SU RETINOLIU?

  • Įrodyta, jog tretinoinas sumažina arba visai panaikina jau esamas raukšles. Veikia kaip prevencinė priemonė nuo naujų raukšlių susidarymo.
  • Padeda sumažinti ir užkirsti kelią susidaryti su amžiumi susijusiems odos pokyčiams, hiperpigmentacijoms, vadinamiems „amžiaus žymėms“.
  • Skatina kolageno gamybą, bei didiną odos tankį ir struktūrinį tvirtumą.
  • Mažina odos vėžiė atsiradimo riziką.
  • Oda tiesiog tampa jaunesnė, skaistesnė, tvirtesnė, lygesnė.

Kadangi rinkoje siūlomų kosmetikos priemonių yra labai daug, prieš įsigyjant produktus visada patartina yra pasikonsultuoti su specialistu.

Norint gauti geresnius rezultaus visada kreipkitės, nesidrovėkite su malonumu patarsiu asmeniškai.

 


Ashtar. Aštar, grožio centras Klaipėdoje, veido odos valymas ir kūno procedūros
Straipsnių autorius. Kosmetologė Dizainerė.
Saule danguje – Moterys žemėje!

 

Nesidrovėkite kreiptis pagalbos ir konsultacijos.

Teirautis Klaipėdoje tel. 868770119

Didžioji Vandens g. 18 Klaipėdoje

Leave a comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

3 komentarai “KAS YRA RETINOLIS? KAIP JIS VEIKIA ODĄ?”